مبل کلاسیک یا راحتی ، کدامیک بهتر است؟

مبل کلاسیک یا راحتی ، کدامیک بهتر است؟

مبل کلاسیک یا راحتی ؟ یکی از سوالات مهمی که هنگام انتخاب و خرید مبل پرسیده می‌شود، انتخاب نوع مبل بوده و این سوال نیز بین افرادی که قصد خرید مبلمان دارند، بیشتر پرسیده خواهد شد. اگر شما هم جزء افرادی هستید که این سوال برایتان پیش آمده، پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.
ابعاد و اندازه مبلمان در ابتدا اولین نکاتی است که باید به آن توجه کرد. مبل جدید شما باید متناسب با اندازه و شکل فضای نشیمن انتخاب شود، بنابراین پیش از انتخاب مبل، ابعاد اتاق و سالنتان را به خوبی اندازه گرفته و فضای رفت و آمد و همچنین فاصله مبل از دیوار را نیز درنظر بگیرید. مطمئن شوید که مبلمان چیده شده در فضا برای حرکت شما اختلال ایجاد نکند. نکته مهم دیگر این است که مبلمان از درگاه، ورودی و یا راه پله عبور کند بنابراین این ابعاد نیز قابل توجه اند.

پس در ادامه با ما همراه شوید تا بهتر تصمیم را بگیرید که مبل کلاسیک یا راحتی ؟ کدامیک مناسب شرایط شماست.

کاربرد مبلمان

در این جا به مهم ترین قسمت در مورد خرید مبلمان می رسیم و آن این که بهتر است قبل از هر تصمیم گیری و محاسبه ابعاد و تناسبات، نیازتان از مبلمان را مشخص کنید. اگر هدفتان استراحت، دیدن تلویزیون و استفاده روزانه است مبلمان راحتی به شما پیشنهاد می شود چرا که همه اعضای خانواده را می تواند دور هم جمع کند و با استفاده از آن ها راحتی مناسبی درفضای خانه خواهید داشت. اما اگر قرار است دو دست مبل در خانه قرار دهید و یا برای پذیرایی و مراسم تشریفاتی نیازمند آن هستید مبلمان استیل و لوکس را برگزینید.

مبل کلاسیک

شاید بارها واژه مبل کلاسیک به گوش شما خورده باشد، اما تفاوت آن را با سایر مبل ها ندانید. مبل ها عموماً به سه دسته کلاسیک، استیل و راحتی تقسیم می شوند. مبل های استیل به مبل های سلطنتی معروف هستند و مبل های کلاسیک همان مبل های استیل هستند، البته با کمی تغییرات که به مبل‌های نیمه استیل شهرت دارند. مبل کلاسیک تلفیقی از راحتی و زیبایی است. این گونه مبل‌ها گویی زمان را متوقف کرده اند و در زمان حال و آینده تمام نیازهای کاربر از مد را عرضه می‌کنند. این نوع مبل به یک مبل همیشه ماندگار شهرت دارد و اگر بخواهیم استعاره‌ای بهتر از مبل کلاسیک داشته باشیم، باید بگویم مبل کلاسیک تقریبا شبیه به فرش‌های سنتی پر نقش و نگار است.

مبل
مبل

چوب های استفاده شده در مبل کلاسیک

چوب‌هایی که در ساخت مبل کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، در مقایسه با سایر مبل‌ها و به خصوص مبل‌های راحتی، بسیار مرغوب‌تر هستند. به عنوان مثال چوب به کار رفته در مبل کلاسیک معمولا از نوع چوب درخت گردو است. این چوب در گذر زمان کمتر دچار فرسایش می‌شود و احتمال خوردن شدن آن توسط حشرات و مورچه ها نیز بسیار پایین است. چوب‌های دیگر از جمله راش، چوب روسی، چوب افرا، چوب ماهاگونی، چوب توسکا ملچ و آبنوس نمونه‌های دیگر از انواع چوب مبل کلاسیک به شمار می‌روند.

مبل راحتی

مبل راحتی مبلی با پارچه بسیار است و همین امر نیز باعث راحتی این نوع مبل، و با این نام خوانده شدن آن شده است. این گونه مبل‌ها عموماً در نشیمن و فضاهایی که استفاده بیشتری از مبل می‌شود و به منظور آسایش و رفاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. مبل‌های راحتی باید راحتی استانداردی را فراهم سازند؛ نه آنقدر سفت باشد که استراحت شما را برهم زند و نه آنقدر نرم که از نشستن روی آن واهمه داشته باشید.

    مبل کلاسیک یا راحتی؟

مقایسه مبل راحتی و کلاسیک

برای ساخت مبل‌های کلاسیک عموماً از چوب گردو و راش استفاده می‌شود از همین رو کیفیت این گونه کارها در مقایسه با مبل‌های راحتی معمول بالاتر بوده و در نتیجه قیمت آن‌ها نیز نسبت به مبل‌ها راحتی بالاتر است پارچه به کار رفته در مبل‌های کلاسیک نیز به مراتب نسبت به پارچه مبل‌های راحتی گران‌تر و با کیفیت‌تر است البته بسته به نوع مبل می‌توان مبل راحتی خرید که از لحاظ کیفیتی از بعضی از مبل‌های کلاسیک برتر باشد

تفاوت قیمت هم از آنجایی که مبل‌های راحتی استفاده بیشتری در مقایسه با مبل‌های کلاسیک در فضای داخلی خانه دارند، ارزان‌‌تر ساخته و تولید می‌شوند؛ زیرا تعویض این گونه مبل‌ها به مراتب بیشتر از مبل‌های کلاسیک صورت می‌گیرد و متریال اولیه مبل‌های کلاسیک نیز گران‌‌تر از مبل‌های راحتی هستند. از همین رو مبل‌های کلاسیک گران‌تر از مبل‌های راحتی هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *